Jawa rider

Nīgrande (Saldus nov.) - Sikšņi (Dienvidkurzeme)

05.07.2024 - 07.07.2024

Retrotūrists 2024

Tūrisma pasākums ar motocikliem
Retrotūrists ir piedzīvojuma pasākums komandām triju dienu garumā ar motocikliem 60to - 70to gadu stilā. Tā mērķis ir ļaut motociklistu ekipāžām izbaudīt piedzīvojumu ralliju un tūrismu ar visu nepieciešamo ekipējumu! Pasākums tiks rīkots jau 13. gadu ar pasākumam raksturīgajiem pamatelementiem - interesanta trase otrajā dienā ar kontrolpunktiem, sātīgām vakariņām uz ugunskura un ballīti zaļumos ar dzīvo mūziku pēc rallija finiša.
Jawa rider
Retrotūrists 2024 dienas kārtība

Piektdiena 05.07.2024
- No 17:00 dalībnieku ierašanās rallija starta vietā Brīvdabas estrāde “Nīgrandē” (Skatīt kartē).
- 20.00 – 22.00 Vakariņas.
- 21:00 – 01:00 Vasaras pasākums brīvā dabā ar mūziku un dejām Nīgrandes estrādē.
- 01:00 Nakts Miers.

Sestdiena 06.07.2024
- 7.00 – 8.00 Sagatavošanas braucienam. 
- 8.00 – 8.30 Kopīgs parādes brauciens uz brokastu vietu Kalnu pamatskolā (Skatīt kartē).
- 8.30 – 9.30 Brokastis.
- 9.30 – 20.00 STARTS. Rallijs un kontrolpunktu apmeklējums (Maršruts ~ 220km).
- 9.30 – 11.00 Pirmais kontrolpunkts(KP1). Ārpus šī laika perioda KP nestrādā.
- 10.00 – 12.00 KP2 apmeklējums. Ārpus šī laika perioda KP nestrādā.
- 18.00 – 20.00 Priekšpēdējā KP11 apmeklējums. Ārpus šī laika perioda KP nestrādā.
- 18.00 – 20.00 Pēdējais KP12 un FINIŠS Sikšņu estrādē. (Skatīt kartē)
- 21.00 – 22.00 Vakariņas, nakšņošanas vietu sagatavošana.
- 22.00 – 22.15 Apbalvošana
- 22.15 – 02.00 Zaļumballe Sikšņu estrādē ar Robertu Gobziņu


Svētdiena 07.07.2027
- 10.00 – 13.00 - Brokastis un nesteidzīgs mājupceļš.

Jawa rider
Reģistrācija pasākumam
- Dalība pasākumā ir iespējama tikai ar iepriekšēju reģistrāciju. Dalības maksa - 60 Eur (dalībniekam), 50 eur (līdzbraucējam) ; Reģistrāciju pasākumam veikt līdz 01.07.2024.
- Reģistrāciju var veikt retroturists.lv vietnē aizpildot reģistrācijas formu;
- Reģistrācija un dalība tiek apstiprināta tikai pēc pilnas priekšapmaksas veikšanas;
- Dalībnieku skaits tiks ierobežots līdz 100 dalībniekiem (summējot motocikla vadītājus un līdzbraucējus). Reģistrācija pasākumam tiks slēgta brīdī, kad pasākuma apmaksu būs veikuši pirmie 100 dalībnieki;
- Reģistrēties un piedalīties pasākumā ir iespējams gan kopā ar komandas biedriem, gan individuāli. Motociklu vienības bez komandas, tiks sadalīti komandās uz vietas piektdienas vakarā.
Kas iekļauts dalības maksā?
- Sātīgas uz ugunskura pagatavotas vakariņas piektdienas un sestdienas vakarā. Vakariņu ēdienreizes saturēs gaļas produktus. Netiek piedāvāta alternatīva (veģetāra vai vegāniska) pārtika. 
- Sestdienas un svētdienas rīta brokastis arī ir nodrošinātas visiem dalībniekiem.
- Nakšņošanas vieta, kur dalībniekiem ir iespēja uzcelt savu telti. Nakšņošanas vietas ir labiekārtotas. Ir pieejama elektrība un labierīcības (Nav pieejams dzeramais ūdens).
- Materiāli rallijam (starta numuri), suvenīri.
- Muzikālais pasākums sestdienas vakarā.
- Balvas rezultatīvākajiem dalībniekiem.
Par ko pašam jāparūpējas?
- Koplietošanas ceļiem derīgs motocikls. Eļļa, rezerves daļas un instrumenti neplānotai apkopei vai remontam uz ceļa;
-  Degviela. Jāņem vērā, ka braucot tūrisma maršrutu attālums starp degvielas uzpildes stacijām var būt pat 100-150km.
- Aptieciņa, ķivere, cimdi, u.c. individuālie aizsardzības līdzekļi (pēc saviem ieskatiem).
- Maršruta uzdevumi būs retroturists.lv sistēmā un to apskatīšanai un izpildei nepieciešams viedtālrunis. Neaizmirsti par uzlādēs iespēju mobilajam telefonam vai paņem līdzi ārējo bateriju; Nepieciešams arī interneta pieslēgums.
- Maršruta plānošanai rekomendējam izmantot kādu no karšu aplikācijām. Rekomendēju jau iepriekš uzinstalēt BalticMaps vai LVM GEO. Google maps var neuzrādīt ceļus par kuriem jābrauc.
- Brauksim pierobežā, iespējams apmeklējam citu valstu teritoriju. Noteikti paņem pasi, personu apliecinošu dokumentu, motocikla dokumentus un neaizmirsti arī par EVAK karti. 
- Dzeramais ūdens (vismaz 1,5l);
-  Apmetnes vietās estrādēs nav pieejams dzeramais ūdens. To nepieciešams pašiem pēc savām vajadzībām nodrošināt.
- Telts, guļammaiss, paklājiņš vai matracis gulēšanai;
- Tūrista galda piederumu komplekts (krūzīte, karote, bļodiņa); SVARĪGI! Trauki vakariņu ēdienreizēm netiek nodrošināti.
- Dienas gaitā ēdināšana nav paredzēta, tāpēc par to jāparūpējas pašiem.
Ar kādu motociklu var piedalīties?
- Motocikli, ne jaunāki par 25 gadiem vai klasiskā stila motocikli;
- Motociklam ir jābūt derīgam lietošanai ceļu satiksmē. (Derīga tehniskā apskate, apdrošināšana, u.c.);
- Organizators patur tiesības nepielaist dalībai pienācīgi nesagatavotu tehniku;
- Organizatoru uzaicināto dalībnieku motocikli var ņemt dalību bez ierobežojumiem;
- Tūrisma rallijs notiek pa koplietošanas ceļiem. Organizators uzsver, ka CSN pārkāpšana rallija laikā ir nepieļaujama un par to komandai pienākas diskvalifikācija;
- Rallijā iekļauti ceļi ar dažādiem segumiem, tajā skaitā arī  grūti izbraucami zemes ceļi un grants ceļi;
- Rallija maršruta garums ap 220km;
Rallija kārtība
- Tūrisma rallijs notiek sestdien no 8:00 līdz 20:00;
- Maršrutu veido 12 kontrolpunktu(KP) apmeklējums, no kuriem četri KP ir papildus ar uzdevumu, kur dalībniekus sagaida kontrolpunkta tiesneši. Šo četru kontrolpunktu apmeklējuma laiks ir norādīts dienas kārtībā un ārpus šo KP darba laika tie nav pieejami un nebūs iespēja iegūt punktus. 
- Kontrolpunktu atrašanās vietas nebūs norādītas kartē, bet izmantojot retroturists.lv sistēmu, dalībniekiem nāksies atminēt uzdevumus/norādes un uzminēt šo KP atrašanās vietu.
- Piekļuve sistēmai tiks izsniegta katra komandai pēc rallija starta. Ar saņemto piekļuves katrs komandas biedrs varēs arī individuāli piekļūt pie uzdevumiem. 
- Katrai komandai startā tiks izsniegta dalībnieku kartīte, kuru būs nepieciešams caurdurt ar kontrolpunktos esošajiem kompostieriem. Kompostieri atrodas tikai punktos, kur nav tiesneši ar uzdevumiem.
- Dalībniekam kopā ar komandas biedriem (komanda sastāv no divām līdz piecām motociklu vienībām) ir uzdevums atrast šo kontrolpunktu lokācijas un aizbraukt uz tām.
- Kontrolpunktos ar tiesnešiem ir nepieciešams izpildīt tiesnešu uzdevumu, kur tā izpildi vērtē kontrolpunkta tiesneši un piešķir vērtējumu. Šajos punktos nebūs kompostieri.
- Pārējos kontrolpunktos dalībniekiem ir nepieciešams atrast kompostierus un caurdurt komandas kartīti. Caurdurto kartīti nepieciešams iesniegt Finišā esošajiem organizatoriem.

Rallija rezultātu vērtēšanas kārtība
- Uzdevumi sistēmā ir sarežģīti un prognozēts, ka tos bez papildus norādēm spēs atrisināt mazāk kā 5% no dalībnieku. Tomēr, sistēma piedāvā iegūt papildus norādes, bet šādi tiek zaudēti divi potenciāli iegūstamie punkti. Spējot atrisināt uzdevumu bez pavedieniem un iesniedzot finišā kompostrētu kartīti, par šo KP tiks piešķirti 10 punkti. Iesniedzot kompostrētu kartīti, ja ir izmantotas papildus norādes, tiks piešķirti 8 punkti. Papildus norādes arī nesniedz skaidru informāciju par punkta esamību un ir plānots, ka ~33% no dalībniekiem spēs atrisināt izmantojot norādes. Zaudējot vēl divus punktus, ir iespēja sistēmā paprasīt precīzu KP vietu un lokāciju, un šajā gadījumā, iesniedzot kompostrētu kartīti tiks piešķirti tikai 6 punkti.
- Neviena KP apmeklēšana nav obligāta. Distancē pavadītais laiks netiek uzskaitīts, rezultātu veido tikai iegūto punktu summa. FINIŠA darba laiks līdz 20:00. 
- KP (kontrolpunkta) apmeklējums: 6 - 10 punkti. Uzdevumu izpildes rezultāts: 0,5-15.0 punkti par katru uzdevumu. Kopējo komandas rezultātu sastāda divu pozīciju summa. Kontrolpunktos ar tiesnešu uzdevumiem vērtējums var būt subjektīvs.
- Par ierašanos FINIŠĀ pēc 20:00, tiek piešķirti soda punkti. 1 punkts par katru nokavēto minūti.